Rozszerzanie diety i podział odpowiedzialności

Rozszerzanie diety to etap w życiu całej rodziny, który niejednemu rodzicu spędza sen z powiek. Martwimy się często o to kiedy, co i w jakiej ilości podać naszemu maluszkowi, aby misja zakończyła się sukcesem. Myślę, że jak z każdym novum w naszym życiu, na początku warto troszkę zaznajomić się z tematem rozszerzania diety od strony teoretycznej. Złota zasada i podział odpowiedzialności, o której mówi, to klucz do sukcesu w wielu rodzinnych domach. Co zatem rodzice powinni o niej wiedzieć, aby przygotować się do rozszerzania diety dziecka?

czytaj więcej

Kasza gryczana może być smaczna! Przepis na gofry.

W ubiegłym tygodniu stworzyłam wpis o złotej zasadzie żywienia dzieci. Tłumaczę w nim między innymi, że zasada ta polega na podziale odpowiedzialności pomiędzy dzieckiem a rodzicem w kwestii żywienia. Dziś ja, jako Matka Żywicielka, biorę pełną odpowiedzialność za to, że kasza gryczana moim dzieciakom nie smakuje. Dla mnie jest to kasza najmniej smaczna ze wszystkich, jakie jadam. Dlatego, też serwując ją rzadko, nie daję chłopakom szansy na zmianę zdania na jej temat. Jednak zdaję sobie sprawę, że przygotowana w odpowiedni sposób, może naprawdę zachwycić smakiem. Przekonałam się o tym kilka dni temu.

czytaj więcej

Rosół i co dalej? Przepis na pieczony pasztet

Nie będę ukrywać, że rosół nie należy do moich ulubionych zup. Jako, że w naszej kuchni nie ma miejsca na niezmiernie popularne granulaty i płyny z glutaminianem sodu w składzie, mój rosół na pewno różni się od tej weselnej wersji. 😅😉 Jest aromatyczny i delikatny. Chłopaki wprost za nim przepadają! Dlatego, jeśli robię rosół, to na prośbę dzieci. Mój Maluch z dnia na dzień mówi co raz więcej, potrafi już zatem poprosić o… rosół z makaronem😂, co miało miejsce dokładnie tydzień temu.

czytaj więcej

Tajemniczy sos pomidorowy dla dzieci

Zaryzykuję dziś stwierdzeniem, że nie ma chyba dziecka na świecie, które nie przepada za jakimkolwiek daniem z makaronem. A jeśli to gruba przesada, to myślę z kolei, że nie będę daleka od prawdy, jeśli w ramach sprostowania dopowiem, że nie ma na świecie dziecka, które nie lubi suchego (oczywiście ugotowanego!🤭) makaronu. Liczę jednak na to, że mój tajemniczy sos pomidorowy zasmakuje niejednemu małemu sceptykowi sosów. Tak więc do dzieła!

czytaj więcej