Brownie – ciasto czekoladowe

Jeśli lubisz piec ciasta, które przygotujesz w ok. 20 minut, plus czas pieczenia ok. 40-50 minut. Jeśli lubisz piec ciasto, które zawsze wyjdzie i urzeknie każdego już po pierwszym kęsie, to koniecznie musisz postawić na brownie. Gwarantuję, że Cię nie zawiedzie 😊.

Dostałyśmy wiele wiadomości z prośbą o przepis, więc to czynimy 😊.

czytaj więcej

Leczo vs. Leczo

Leczo- węgierska potrawa, w której główną rolę odgrywają papryki, pomidory i cebula. I na tym mam wrażenie kończy się definicja leczo.

Nie potrafię sobie przypomnieć czy jest druga taka potrawa, która miałaby tyle odsłon. Myślę, że w tym tkwi fenomen lecza :). Doskonale sprawdza się jako dodatek do mięsa, ale także jako danie wegetariańskie. Ja często serwuję leczo z ryżem czy też z makaronem.

czytaj więcej

Pieczona owsianka na zajęte poranki

Dziś krótko i na temat, jak na początek weekendu przystało. Na naszym facebook’u pojawiła się wczorajsza, niezawodna pieczona owsianka. Od razu pojawiły się zapytania o przepis i zgodnie z obietnicą zaraz Wam go zdradzę 😉

O tym, że w piekarniku czarujemy dosłownie wszystko, wiecie już z wcześniejszego wpisu na blogu. A jeśli jeszcze o tym nie wiecie, koniecznie klikajcie ten link . Myślę, że może Wam podsunąć pomysł na jutrzejszy obiad z piekarnika! 😉

czytaj więcej

Moc koktajli

I u nas bywają dni, kiedy córka ma słabszy apetyt albo po prostu nie ma zamiaru tracić czasu na jedzenie. O ile jeszcze głównymi posiłkami jest zainteresowana, to drugie śniadanie czy podwieczorek kompletnie ją nie interesują. Bywają dni, kiedy zjedzenie jabłka zajmuje nam dobre pół godziny, ponieważ po każdym kęsie odbywa się obowiązkowa runda po domu… wtedy sytuację ratuję koktajlem.

czytaj więcej

Chlebek bananowy bez zakalca 😆

Lubię piec potrawy wytrawne, jednak prawdziwą frajdę sprawia mi pieczenie deserów. I od razu chcę coś ogłosić… Uwaga, uwaga! Oprócz zdrowszych wersji ciast i deserów bardzo często sięgam po klasyki. Uwielbiamy sernik wiedeński z polewą czekoladową, czy też prawdziwe czekoladowe brownie z dodatkiem dwóch tabliczek dobrej jakości czekolady 🍫🤪😜 I właśnie ta czekolada nas tak „kręci”. Dotyczy to głównie mnie i mojego starszego Synka. Kiedy mowa o czekoladzie, ciężko u nas o zdrowy rozsądek 😀 Mówię to oczywiście w tajemnicy. Niech pozostanie to między nami. 😅Dziś jednak świetny przepis na wypiek bez czekolady, za to z dodatkiem kakao- chlebek bananowy.

czytaj więcej