Piekarnik przyjacielem domu. Przepis na pieczonego kurczaka

Kiedy planujemy z Mężem posiłki na najbliższe dni zawsze oboje dążymy do tego, żeby niektóre z nich były przygotowane w piekarniku. Domyślam się, że w tym miejscu wiele z was może pomyśleć- a kto ma na to czas? Chyba tylko te wszystkie fit wariaty??? 😀 I tu Was zaskoczę. Piekarnik to sprzęt kuchenny, który niesamowicie potrafi ułatwić całą robotę związaną z przygotowaniem posiłku! Przekonacie się sami, czytając dzisiejszy wpis 😊

czytaj więcej

50 “twarzy”… naleśnika

Naleśniki stanowią dla mnie i mojej rodziny „comfort food”. Wszyscy lubią je jeść, a ja lubię je przygotowywać. Uwielbiam ich zapach i kojarzą mi się z dobrą, domową kuchnią. Często zmieniam recepturę naleśników tak, aby nie popaść w smakową rutynę (stosuję różne mąki, mielone orzechy, kakao). Na stole stawiam różne dodatki, dając wybór dzieciom w kwestii kompozycji dania. Ostatnio hitem są u nas pankejki, robione z gęstego ciasta naleśnikowego z dodatkiem proszku do pieczenia. Pachną obłędnie i cieszą oko i podniebienie. Łapcie przepis!

czytaj więcej

51 „twarzy” naleśnika

Z Marią łączy mnie wiele, nie tylko imię, rok urodzenia, zawód (a nawet dwa), przyjaźń, pasja, ale i miłość do naleśników.

Zarówno naleśniki na słodko, jak i bardziej wytrawne goszczą na naszym stole bardzo często.  

Przepis na pankejki mamy bardzo podobny. Komu potrzebny właśnie teraz odsyłam do artykułu Marii.

Ja natomiast dzisiaj chciałam się z Wami podzielić naszą wytrawną wersją naleśników. Mianowicie: zapiekane naleśniki z warzywami.

czytaj więcej

Jak przemycić mięso w diecie dziecka?

Przyznam się, że podczas rozszerzania diety córki największą zagwozdką okazało się serwowanie mięsa. Może dlatego, że sama nie jestem wybitnym smakoszem mięsa 😊. Długo zastanawiałam się jak przyrządzić mięso, aby chciała je jeść. Na szczęście z odsieczą „przyszły ” klopsiki z mięsa mielonego i warzyw! Okazały się strzałem w dziesiątkę i na dodatek zasmakowały całej rodzinie. Co ważne, przyrządza się je ekspresowo, a na dodatek #zerowaste bo wykorzystuję do nich to co akurat mam w lodówce.

czytaj więcej