Dietetyk terapeuta karmienia- wizja pracy z całą rodziną.

dietetyk-terapeuta-karmienia-na-czym-polega-nasza-praca

Kiedy skończyłam studia magisterskie z dietetyki nie miałam pomysłu na to, jak powinna wyglądać moja aktywność zawodowa. Na studiach niewiele mówiono nam o pracy z pacjentem od praktycznej strony. Po uzyskaniu dyplomu, postanowiłam spróbować swoich sił jako dietetyk w prywatnym gabinecie. Jednak po pewnym czasie dotarło do mnie, że nie czuję totalnie tego co robię. Szczęśliwie złożyło się tak, że niedługo po otwarciu poradni zostałam mamą po raz pierwszy. W tym właśnie momencie wyruszyłam w najciekawszą podróż mojego życia. Odkąd na świecie pojawiły się moje dzieci, mój rozwój zawodowy nabrał odpowiedniego dla mnie tempa. Choć niektórzy „życzliwi” mogliby powiedzieć, że siedziałam tylko w domu i nic nie robiłam.

Dietetyk w domu

Dzięki temu, że miałam możliwość „nic nierobienia” i zrezygnowania na jakiś czas z pracy zawodowej, odnalazłam swoje miejsce w życiu. W międzyczasie, gdzieś pomiędzy kolejnymi karmieniami, przewijaniem a gotowaniem obiadu przeczytałam mnóstwo książek, ugotowałam i upiekłam setki przeróżnych potraw, odbyłam dwustopniowy kurs z porozumienia bez przemocy i zakochałam się w jodze. Wisienką na torcie okazał się dla mnie ostatnio ukończony kurs z terapii karmienia, dzięki któremu otwiera się przede mną szereg nowych możliwości w życiu zawodowym. Za to ostatnie po raz kolejny ślę ogromne podziękowania mojej koleżance Jagodzie Data-Roszak, która jest świetną specjalistką logopedii i terapeutką karmienia. Polecam gorąco i odsyłam Was na jej profil fb 😉. Zachęcam także do odwiedzenia strony internetowej Jagody😉 Jagoda zasila nasz zespół ogromną wiedzą i energią do działania! Bo przecież terapia karmienia to praca zespołowa! W kobietach siła!

Dietetyk terapeuta karmienia- jak działamy?

Terapeutą karmienia oprócz dietetyka może zostać logopeda, psycholog, fizjoterapeuta czy lekarz pediatra. Każdy z tych specjalistów ma swoją rolę w terapii. My, dietetyczki, bardzo mocno chcemy wesprzeć całą rodzinę pod kątem żywieniowym. Czym zatem chcemy się zająć w Poradni Dietetycznej w Lesznie?

  • dać wsparcie i wiedzę merytoryczną rodzicom
  • pomóc wskazać przyczynę zaburzeń związanych z jedzeniem dziecka
  • dać narzędzia do pracy nad poprawą sytuacji jedzeniowej w domu
  • udzielić pomocy rodzicom wolnej od ocen i krytyki
  • w ramach terapii wpływać na poprawę relacji na linii dziecko-jedzenie
  • co ważne! otoczyć opieką całą rodzinę i pracować z nią na zasadzie partnerstwa

To główne założenia naszej pracy w ramach szeroko pojętej dietetyki dziecięcej. Obydwie z Marią widzimy jak trudną do opanowania sztuką może być spożywanie pokarmów. Czasami rozmowa z rodzicem na pierwszej wizycie może okazać się dla niego bardzo uwalniająca i wiele po niej zmieni się na lepsze. Bywa jednak czasami tak, że problemy jedzeniowe mają dużo bardziej skomplikowaną strukturę. Dlatego dążymy do stworzenia zespołu specjalistów, którzy poprzez współpracę zawsze znajdą sposób na poprawę jakości życia całej rodziny. Żeby na końcu tej krętej drogi móc powiedzieć: Uśmiechnij się! Siadamy do stołu! 😊

Dietetyka dziecięca w naszym gabinecie

W ofercie na naszej stronie internetowej, możecie przeczytać wiele informacji na temat usług dedykowanych dzieciom i ich rodzinom. Bowiem oprócz wspomnianej wyżej terapii karmienia chcemy pomagać też w ogólnej poprawie jakości diety dziecka i jego rodziny. Niestety nasze obserwacje dotyczące jakości i ilości spożywanych przez dzieci posiłków nie są zbyt pozytywne. Dietetyk dziecięcy pomaga dziecku w jego problemach jedzeniowych, ale cała praca zaczyna się od rodziców. To oni mają niesamowitą moc modelowania nawyków żywieniowych swoich dzieci, z czego nie do końca zdają sobie sprawę. Chcecie, drodzy rodzice, żeby dziecko lubiło jeść zdrowe pokarmy? To najpierw przyjrzyjmy się Waszym nawykom. Spójrzmy co zwykle ląduje na Waszych talerzach. Ten apel kieruje zwłaszcza do rodziców dzieci najmłodszych. Niemniej jednak gorąco zachęcam do współpracy także dzieci starsze z ich rodzicami. Nigdy nie jest za późno, aby poprawić jakość swojego życia poprzez zdrowsze jedzenie.

Podsumowując mój dzisiejszy wpis o naszej działalności w Poradni Dietetycznej Matki Żywicielki pragnę zaprosić dzieci i ich rodziców w nasze skromne progi. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zdziałać naprawdę dużo dobrego na rzecz zdrowia waszych dzieci. Nie mamy jednej stałej formuły spotkań i jednego sposobu na wszelkie zmartwienia związane z odżywianiem dzieci. Będziemy dużo rozmawiać, obserwować i wspólnie pracować na sukces całej rodziny.

Czekamy na Was w przedszkolu Wesoła Ciuchcia 😊

Przedszkole Wesoła Ciuchcia, ul. Sienkiewicza 8 w Lesznie

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Pola, które wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem * E-mail nie będzie udostępniony, ani wykorzystywany do rozsyłania wiadomości reklamowych.

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.