Niegrzeczne Książeczki od Natuli. Krótka recenzja

niegrzeczne-kisążeczki-od-natuli-nasza-recnezja

Jedną z pierwszych książek, jakie zacytowałyśmy, rozpoczynając przygodę z blogiem Matki Żywicielki była „Uśmiechnij się! Siadamy do stołu.” autorstwa Jespera Juula. Książki tego autora lubię zaliczać do swoich życiowych drogowskazów. Są bowiem takie lektury, które pomagają okiełznać nieco ten trudny, czasami niesamowicie kręty proces zwany rodzicielstwem. Kiedyś chętnie stworzę dla Was listę tytułów, które bardzo pomogły mi w układaniu się w życiu z moim rodzicielstwem. Czytanie kształtuje nas bardzo. Nie ma co do tego wątpliwości. Obcowanie z książkami ma ogromny wpływ na to, co, jak i kiedy myślimy o otaczającym nas świecie i o nas samych. Dlatego też czytanie z dziećmi ma niebagatelne znaczenie w procesie ich wychowywania. Dziś z ogromną przyjemnością polecamy Wam nową serię książek dla małych i dużych od wydawnictwa Natuli– Niegrzeczne Książeczki.

Niegrzeczne książeczki-moja opinia

Przyznam szczerze, że nie wszystko lubię robić w domu z dziećmi. Oprócz oczywistej sprawy, jaką jest wspólne gotowanie, na drugim miejscu zdecydowanie wybieram czytanie książek. Książki są dobrem w naszym domu, którego raczej nie odmawiamy dzieciom, jeśli chodzi o dokonywanie zakupów. Nie kupujemy jednak nigdy nowych lektur bez zastanowienia i raczej mamy swoje ulubione rodzaje, wydawnictwa takie jak np. Natuli, które wspaniale przyczyniają się do rozwoju emocjonalnego naszych chłopaków. Po przeczytaniu książki „Rosół” z serii Niegrzeczne Książeczki, zachęciłam mojego 4-latka do wspólnej dyskusji. Zadawałam pytania na temat z życia wzięty, analogiczny do sytuacji, jaka przytrafia się Antkowi, bohaterowi książeczki „Rosół”. Za możliwość poprowadzenia bardzo ciekawej rozmowy z dzieckiem książka ma ode mnie ogromny plus!

Rosół- mini-recenzja

Teraz słów kilka na temat książki „Rosół” ode mnie, czyli drugiej Marii 😉

Wspaniała książka zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych! Tak! Bo ukazująca emocje zarówno dziecka jak i osoby dorosłej. Co dla nas ważne, pokazuje emocje, o których my Matki Żywicielki często mówimy, związane z jedzeniem, a jakże często bagatelizowane przez opiekunów. „Rosół” przypomina nam, że dziecko ma prawo do wyrażania emocji, uczuć, zdania innego niż dorosły i ma prawo do odmowy posiłku czy też konkretnego dania, produktu. W książce autorki: Alicja Dyrda i Natalia Fiedorczuk-Cieślak poruszają bardzo ważną kwestię, a mianowicie, że każdy może popełnić błąd. Nawet Babcia, na pewno z dużym bagażem doświadczeń. Jednak mimo pierwszej reakcji, która odbiega od wzorca, reflektuje się mówiąc: „przecież nie wszyscy lubimy to samo”, a co ważniejsze nie namawia do spróbowania rosołu lecz zaprasza Antka na jego ulubione racuchy!

Zakochałam się w tej książce!! 🙂 Przeczytajcie koniecznie!

Smok – mini-recenzja

Książka „Smok” Alicji Dyrdy i Natali Fiedorczuk-Cieślak już nie jest stricte w naszym temacie. Jednak napiszę o niej dwa zdania 🙂 Jest to kolejna książka, która walczy z teoriami, że dziecko musi się dzielić swoimi zabawkami, bo w innym wypadku jest po prostu niegrzecznym dzieckiem. Zapraszam serdecznie do krótkiej, ale jakże wartościowej lektury, ze wspaniałymi ilustracjami autorstwa Aleksandry Gołębiewskiej.

Inne nowości od Natuli!

W nasze ręce trafiły jeszcze dwie nowości od Natuli- „Uwaga! Złość” i „Pielęgnacja naturalna”. Osobiście oprócz czytania etykiet produktów spożywczych, na co dzień staram się także kupować kosmetyki z odpowiednią recepturą. Nie mam w tej dziedzinie fachowej wiedzy więc w wolnej chwili bardzo chętnie zgłębię tajniki naturalnej pielęgnacji, o której niesie książka autorstwa Marty Tyszko. Nie ukrywam za to, że chylę czoła przed Ewą Tyralik-Kulpą, która stworzyła znakomite dzieło na temat szeroko pojętej złości w życiu dziecka i rodzica. Dla mnie to kolejny drogowskaz, który stawiam na swojej ścieżce rodzicielstwa! Zachęcam Was, kochani Rodzice, do przeczytania tej wspaniałej książki! Liczę, że poruszy w Was wiele strun i doda wam odrobiny lekkości w codziennej roli rodzica!

Jeśli spodobała się Wam nasza mini-recenzja i udało nam się zachęcić Was do lektury opisywanych wyżej książek, dajcie proszę znać, jakie są Wasze wrażenia! Ściskamy! 😘

Maria & Maria 🧡

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Pola, które wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem * E-mail nie będzie udostępniony, ani wykorzystywany do rozsyłania wiadomości reklamowych.

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.